TUSCERT BETTER COTTON INITIATIVE İşbirliği

Better Cotton Pamuk için dünyanın lider sürüdürülebilir girişimidir. Misyonu, çevreyi koruyup onarırken pamuk topluluklarının hayatta kalmasına ve gelişmesine yardımcı olmaktır.

Better Cotton, dünyanın en büyük pamuk sürdürülebilirlik programıdır. On yıldan biraz daha uzun bir sürede, sektörü kapsayan paydaşları ortağımız olmaya ikna etmişlerdir. Çiftçiler, çırçırcılar, iplikçiler, tedarikçiler, üreticiler, marka sahipleri, perakendeciler, sivil toplum örgütleri, bağışçılar ve hükümetler. Bunların toplamı Better Cotton ağında 2.500’den fazla üyeye ulaşmıştır. Bu üyeler, çiftçi topluluklarını pamuk üretimini herkes ve bu yumuşak beyaz elyafla bağlantılı her şey için daha iyi hale getirecek şekilde eğitme yaklaşımımızı benimsemektedir.

Tuscert Sürdürülebilir yaşam felsefesine giden yolda ikinci büyük adımı olan Better Cotton doğrulama kuruluşu akreditasyonunu tamamlamıştır. Tüm kadrolarıyla doğrulama aktiitelerine başlamıştır. SLCP Doğrulamalarında elde ettiğimiz muazzam hareketi Better Cotton alanında da taçlandırıyoruz.

About the Author

You may also like these